Jak?
"Nie zmuszajmy dzieci do aktywności, lecz wyzwalajmy aktywność, nie każemy myśleć, lecz tworzymy warunki do myślenia. Nie żądamy lecz przekonujemy. Pozwólmy dziecku pytać i powoli rozwijajmy jego umysł tak, by samo wiedzieć chciało”.

Janusz Korczak

Mamy doskonale przygotowaną kadrę, wiedzę, pasję, a to sprawia, że praca z TWOIM DZIECKIEM jest dla nas wyzwaniem, któremu pragniemy sprostać. Podejmujemy wszelkie działania aby uczyć, kształcić i wychowywać wszechstronnie TWOJE DZIECKO. Zorientowani jesteśmy na rozwój intelektualny, emocjonalny, psychomotoryczny i społeczny każdego przedszkolaka. Pracujemy w oparciu o sprawdzone teorie pedagogiczne, a jednocześnie wciąż poszukujemy nowoczesnych i alternatywnych rozwiązań. To wszystko po to, aby dostosowywać program do indywidualnych możliwości i talentów każdego dziecka. Za pomocą odpowiednio dobranych technik i metod sprawujemy opiekę nad naturalnym i spontanicznym rozwojem TWOJEGO DZIECKA.

BLISKA JEST NAM IDEA:

•     Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne
  •     Wyzwolenia indywidualności dziecka według Marii Montessori
  •     Wychowania do wolności Rudolfa Steinera
  •     Koncepcji kształcenia Carla Rogera
  •     Teorii pedagogicznych i oddziaływań wychowawczych Janusza Korczaka
  •     Koncepcji G. i J. Domanów w nauce czytania i matematyki
  •     Gimnastyki mózgu Paula Dennisona

A TAKŻE:

•     pedagogika zabawy (KLANZA)
  •     pedagogika twórczości (samorozwój i kreatywność)
  •     integracja sensoryczna (nauka przez zmysły)
  •     Metoda Dobrego Startu
  •     metody aktywizujące w nauczaniu
  •     koncepcja wspomagania rozwoju umysłowego (DZIECIĘCA MATEMATYKA).

„Dziecko chce być dobre. Jeżeli nie umie-naucz. Jeżeli nie wie-wytłumacz. Jeżeli nie może- pomóż”.

Janusz Korczak
Przedszkole ToTutaj Leśne Skrzaty
Copyright © 2012 ToTutajPrzedszkole.PL - Prywatne przedszkole Wrocław Ołtaszyn. Projekt i realizacja dotIT